opcja1

     Login:   Hasło:  Pamiętaj mnie       |

Mistrzostwa Świata Seniorów w Badmintonie w Katowicach
Napisane przez admin 13/08/2019 16:33     0 komentarzy ·   Bookmark and Share 74 czytańMistrzostwa Świata Seniorów w Badmintonie w Katowicach
Od 4 do 11 sierpnia 2019 roku Katowice, a konkretnie katowicki "Spodek", staną się areną badmintonowych zmagań dla najlepszych zawodniczek i zawodników z całego świata. Mistrzostwa Świata Seniorów w Badmintonie będą pierwszą tej rangi imprezą, rozgrywaną w naszym kraju. Turniej World Senior Championships Katowice 2019 to nawet 3000 zawodników z całego świata, którzy w Katowicach będą rywalizować w ramach turnieju głównego oraz imprez Światowego Festiwalu Badmintona.  

W turnieju głównym, czyli w Mistrzostwach Świata Seniorów (Weteranów) awizowany jest start 1500 zawodniczek i zawodników z całego świata w różnych kategoriach wiekowych. Kategorie wiekowe są podzielone w następujący sposób: +35, +40, +45, +50, +55, +60 +65, +70. Pierwsze Mistrzostwa Świata w tej kategorii wiekowej rozegrane zostały w Sofii w Bułgarii w 2003 roku, a ostatnie rozegrane zostały w Cochin w Indiach w 2017 roku. Natomiast kolejne w 2021 roku rozegrane zostaną w Korei Płd. Z wielką satysfakcją informujemy, że w mistrzostwach tych wystąpi weteran badmintonowych kortów, trener badmintonistów Stali Nowa Dęba Adam Bunio. Nowodębianin mimo tego, że ukończył już 60 lat wystąpi w kategorii + 55 lat w grze podwójnej mężczyzn, a jego partnerem deblowym będzie Jarosław Ociepa z Częstochowy. Będzie to historyczna chwila dla samego szkoleniowca, jak i dla całego środowiska badmintonowego w Nowej Dębie i na Podkarpaciu, ponieważ będzie jedynym przedstawicielem badmintonowego środowiska z naszego regionu w tych prestiżowych zawodach. Będzie to ukoronowanie jego 43 - letniej przygody z badmintonem, jako zawodnika i trenera. Warto w tym miejscu nadmienić, że w 1997 roku w Mistrzostwach Świata Juniorów w Danii wystąpił Dawid Powęzka, wychowanek Adama Bunio, który w grze podwójnej wywalczył siedemnaste miejsce, a w 2017 roku w Indonezji na Mistrzostwach Świata Juniorów wystąpił Tymoteusz Malik, podopieczny Adama Bunio, wychowanek UKS Trójka Tarnobrzeg, który w grze podwójnej wywalczył również siedemnaste miejsce. Tak więc szkoleniowiec badmintonistów Stali Nowa Dęba będzie trzecim badmintonistą z naszego regionu i MKS "Stal" Nowa Dęba, który dostąpi zaszczytu gry na Mistrzostwach Świata.

Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Samorzšdowy Oœrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie Gmina Nowa Dęba


DEZAMET
DREBUD Profund Sp. z o.o.Wszelkie prawa zastrzeżone przez StalNowaDeba.pl | Projekt: Konfis | 7,208,469 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.