opcja1

     Login:   Hasło:  Pamiętaj mnie       |

Mistrzostwa Podkarpacia 2019 w różnych kategoriach wiekowych w Medyce
Napisane przez admin 06/06/2019 13:32     0 komentarzy ·   Bookmark and Share 120 czytańMistrzostwa Podkarpacia 2019 w różnych kategoriach wiekowych w Medyce
W Medyce k/ Przemyśla rozegrane zostały Mistrzostwa Podkarpacia 2019 w badmintonie w następujących kategoriach wiekowych: żaki młodsze, żaki, młodzicy młodsi, młodzicy i juniorzy młodsi. Na starcie mistrzostw stanęło łącznie 130 zawodniczek i zawodników z dziewięciu badmintonowych ośrodków z całego województwa podkarpackiego takich jak: Czarna, Przemyśl, Medyka, Rzeszów, Mielec, Widełka, Straszęcin, Dubiecko, Dąbrówka, Jarosław, Gogołów, Łukowe, Dachnów i Nowa Dęba.

W tym gronie znalazła się trójka młodych i utalentowanych badmintonistów Stali Nowa Dęba, bracia Krystian i Karol Wąsikowie oraz Adrian Kowal. Krystian wystąpił w kategorii młodzików młodszych, Karol w kategorii młodzików, a Adrian w kategorii juniorów młodszych. Wszyscy spisali się znakomicie stając na podium dla zwycięzców, zdobywając dla Stali Nowa Dęba aż pięć medali: trzy złote i dwa brązowe. Wręcz rewelacyjny występ zanotował na swoim koncie trzynastoletni Krystian Wąsik, który wywalczył w doskonałym stylu dwa złote medale, a tym samym dwa tytuły mistrzowskie, potwierdzając swoją klasę. Najpierw w doskonałym stylu wraz ze swoim partnerem deblowym Bartoszem Kuflem (UKS Orbitek Straszęcin) wywalczyli pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzów Podkarpacia młodzików młodszych na 2019 rok w grze podwójnej chłopców. Równie rewelacyjnie, wręcz koncertowo Krystian spisał się w grze pojedynczej chłopców, gdzie w sposób nie podlegający żadnej dyskusji wywalczył złoty medal i tytuł mistrza Podkarpacia na 2019 rok w grze pojedynczej młodzików młodszych, pokonując w pojedynku finałowym swojego partnera deblowego Bartka Kufla (UKS Orbitek Straszęcin) 2:1 (21:15;18:21;21:11). Warto nadmienić, że Krystian badminton uprawia dopiero trzeci rok. Bardzo dobrze spisał się też Karol Wąsik, który w grze podwójnej chłopców w kategorii młodzików wspólnie ze swoim partnerem deblowym Gabrielem Grzybem (UKS Orbitek Straszęcin) wywalczyli pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzów Podkarpacia w kategorii młodzików. W grze pojedynczej młodzików Karol wywalczył trzecie miejsce i brązowy medal. Karol badminton uprawia w sekcji badmintona Stali Nowa Dęba dopiero drugi rok. Dobrze spisał się trzeci badmintonista Stali Adrian Kowal, który w grze pojedynczej juniorów młodszych wywalczył trzecie miejsce i brązowy medal. Był to kolejny znakomity występ badmintonistów młodego pokolenia nowodębskiej Stali w tym roku, okraszony kolejnymi medalami, trzema złotymi i dwoma brązowymi w zawodach rangi mistrzowskiej.

20190602_190924.jpg

Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Samorzšdowy Oœrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie Gmina Nowa Dęba


DEZAMET
DREBUD Profund Sp. z o.o.Wszelkie prawa zastrzeżone przez StalNowaDeba.pl | Projekt: Konfis | 7,208,681 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.