opcja1

     Login:   Hasło:  Pamiętaj mnie       |

Mistrzostwa Polski Lekarzy w badmintonie w Lodzi
Napisane przez admin 27/05/2019 11:27     0 komentarzy ·   Bookmark and Share 110 czytańVIII Puchar Medyczny oraz VII Mistrzostwa Polski Lekarzy w badmintonie w Lodzi


W Łodzi pod patronatem Naczelnej Izby Lekarskiej oraz Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi rozegrane zostały: VIII Puchar Medyczny oraz VII Mistrzostwa Polski Lekarzy w badmintonie. W mistrzostwach oraz pucharze bardzo dobrze spisał się przedstawiciel ¶rodowiska medycznego z naszego regionu Wojciech Kurzyński - na co dzień badmintonista Stali Nowa Dęba, wychowanek UKS Trójka Tarnobrzeg oraz student czwartego roku Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie.

Ta edycja zawodów cechowała się rekordow± frekwencj± zawodniczek i zawodników, w tym także uczestników z zagranicy. W turnieju VIII Pucharu Medycznego w grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej do lat 35 zwyciężył Wojciech Kurzyński, w finale pokonuj±c swojego partnera deblowego Przemysława Wojciechowskiego (UMED ŁÓD¬) po zaciętym dwu setowym meczu 21:16, 21:18 Natomiast wspólnie z Przemkiem Wojciechowskim zwyciężyli w deblu mężczyzn w kategorii wiekowej do lat 45. W bardzo silnie obsadzonym turnieju mixta w kategorii wiekowej do lat 45 Wojtek wspólnie z Małgorzat± Pietras - Staszczyk (Lublin) wywalczyli trzecie miejsce i br±zowy medal. Tym samym Wojtek w pucharowych zmaganiach wywalczył 3 medale: 2 złote i 1 br±zowy. Te zawody zostały rozegrane w sobotę. W niedzielę natomiast rozegrane zostały VII Mistrzostwa Polski Lekarzy. W singlu mężczyzn w kategorii "student medycyny" Wojtek w finale znowu zmierzył się ze swoim partnerem deblowym Przemysławem Wojciechowskim (UMED Łódż), którego znowu pokonał i zdobył złoty medal i tytuł mistrza Polski. Mecz był jeszcze bardziej wyrównany niż sobotni finał, bo Wojtek zwyciężył 2:0 w setach: 21:19, 22:20. W grze podwójnej mężczyzn w kategorii wiekowej do lat 45 Wojtek w parze z Przemysławem Wojciechowskim również wygrali swoj± kategorię, pokonuj±c w finale parę:Robert Bibik (ŁódĽ) / Przemysław Pastuszak (Lublin). Był to drugi złoty medal Wojtka. W grze mieszanej w kategorii wiekowej do lat 45 Wojtek wspólnie ze swoj± sobotni± partnerk± Małgorzat± Pietras - Staszczyk (Lublin) zdobył swój trzeci złoty medal, w finale pokonuj±c parę Urszula Karwowska (UMED ŁódĽ) / Mirosław Steć (Warszawa) 2:1. Tym samym Wojtek w mistrzostwach Polski Lekarzy wywalczył komplet trzech złotych medali. W sumie na szyi Wojciech Kurzyńskiego w łódzkich zmaganiach zawisło aż sze¶ć medali: pięć złotych i jeden br±zowy. Wyczyn nie lada. Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a dzięki Wojtkowi przyniosły kolejne medale dla nowodębskiego badmintona tym razem w kategorii medycyna.

Serdeczne gratulacje dla przyszłego lekarza Wojciecha Kurzyńskiego.

badmintomedyczny.jpg


Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie Gmina Nowa Dęba


DEZAMET
DREBUD Profund Sp. z o.o.Wszelkie prawa zastrzeżone przez StalNowaDeba.pl | Projekt: Konfis | 7,019,780 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.