opcja1

     Login:   Hasło:  Pamiętaj mnie       |

Turniej Badmintona Starszych Seniorów w Suchedniowie XX Yonex Open Forever Young
Napisane przez joker 05/03/2019 20:29     0 komentarzy ·   Bookmark and Share 134 czytań

W Suchedniowie w województwie ¶więtokrzyskim z udziałem 189 zawodniczek i zawodników z Rosji, Francji i Polski rozegrany został duży Międzynarodowy Turniej Badmintona Starszych Seniorów pod nazw± "XX Yonex Open Forever Young" w różnych kategoriach wiekowych, pocz±wszy od kategorii + 30 lat, a skończywszy na kategorii + 75 lat. Na badmintonowych kortach w Suchedniowie można było zobaczyć wielu byłych I aktualnych medalistów mistrzostw Polski, Europy i ¦wiata, wiele legend polskiego badmintona.

W tym doborowym gronie swój udział zanotowali również i to z powodzeniem badmintonowi weterani, starsi seniorzy z Nowej Dęby.
W grze podwójnej mężczyzn w kategorii wiekowej + 45 lat czwarte miejsce wywalczył debel: Dariusz Nahrebecki (na co dzień mieszka w Austrii) / Jacek Tomasiewicz (Nowa Dęba). W tej samej kategorii wiekowej w grze pojedynczej mężczyzn Jacek Tomasiewicz wywalczył dobre pi±te miejsce.
W grze podwójnej mężczyzn w kategorii wiekowej + 50 lat trzecie miejsce i br±zowy medal wywalczył debel: Mieczysław Sitko / Tadeusz Szczur (obaj Nowa Dęba). W tej kategorii wiekowej w grze pojedynczej dobre siódme miejsce wywalczył Mieczysław Sitko, a na miejscu ósmym uplasował się Tadeusz Szczur.
W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej + 55 lat trzecie miejsce i br±zowy medal wywalczył Adam Bunio. W tej kategorii wiekowej w grze podwójnej mężczyzn dobre pi±te miejsce wywalczył debel mężczyzn: Adam Bunio (Nowa Dęba) / Jarosław Ociepa (Częstochowa).
Warto zaznaczyć, że dla nowodębian był to po wielu latach debiut i zarazem powrót do krajowej Elity weteranów.
Turniej w Suchedniowie to kolejny etap kwalifikacji polskich weteranów (po drodze w czerwcu rozegrane zostan± w Częstochowie Indywidualne Mistrzostwa Polski Starszych Seniorów) badmintona do Indywidualnych Mistrzostw ¦wiata Starszych Seniorów, które na przełomie sierpnia i wrze¶nia tego roku rozegrane zostan± w Polsce, a ich gospodarzem będ± Katowice.

Na zdjęciach badmintonowi weterani z Nowej Dęby na turnieju w Suchedniowie.

Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie Gmina Nowa Dęba


DEZAMET
DREBUD Profund Sp. z o.o.Wszelkie prawa zastrzeżone przez StalNowaDeba.pl | Projekt: Konfis | 7,019,653 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.