opcja1

Login:   Hasło:  Pamiętaj mnie       |

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie w Głubczycach
Napisane przez admin 21/11/2018 09:54     0 komentarzy ·   Bookmark and Share 59 czytań

W Głubczycach w kolebce polskiego badmintona z udziałem wszystkich najlepszych aktualnie zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie.

Na starcie mistrzostw stanęło ponad 100 zawodniczek i zawodników z ponad 30 klubów całej Polski. W tym doborowym gronie znalazł się jedyny przedstawiciel Stali Nowa Dęba, jedenastoletni debiutant w tak poważnych i prestiżowych zawodach, utalentowany badmintonista Krystian W±sik. Krystian w tych mistrzostwach jak na debiutanta spisał się bardzo dobrze. Najpierw jak burza przeszedł kwalifikacje do turnieju singlistów, by ostatecznie w turnieju głównym wywalczyć w grze pojedynczej chłopców miejsce dziewi±te. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Krystian w turnieju singlistów był jedynym przedstawicielem Podkarpacia. Równie dobrze Krystian wraz ze swoim partnerem deblowym Bartoszem Kuflem (UKS Orbitek Straszęcin) spisali się w turnieju deblistów, w którym wywalczyli bardzo dobre dziewi±te miejsce. Krystian badminton w Stali Nowa Dęba uprawia dopiero drugi rok, a już odnosi tak znacz±ce sukcesy na arenie ogólnopolskiej. Jest w chwili obecnej najlepszym badmintonowym młodzikiem młodszym na Podkarpaciu i jeszcze w przyszłym roku będzie występował w tej kategorii wiekowej, co napawa dużym optymizmem. W tym miejscu należy przypomnieć, że Krystian to aktualny mistrz województwa podkarpackiego w kategorii młodzików młodszych tak w grze pojedynczej jaki i w podwójnej, które to tytuły wywalczył w czerwcu bież±cego roku w Medyce k/ Przemy¶la. Badmintonowi fachowcy wróż± temu młodemu badmintoni¶cie wspaniał± karierę zawodnicz±, a warunkiem tego jest, żeby jego talent dalej rozwijał się spokojnie tak dobrze.

IMG-1410.JPG

Na zdjęciu Krystian W±sik, utalentowany badmintonista młodego pokolenia w Stali Nowa Dęba na Mistrzostwach Polski w Głubczycach.