opcja1

Login:   Hasło:  Pamiętaj mnie       |

119 FZ Forza Grand Prix Mielca w badmintonie w kategorii amatorów i weteranów
Napisane przez admin 05/03/2018 09:45     0 komentarzy ·   Bookmark and Share 196 czytań

Fantastyczne wie¶ci napłynęły z Mielca. Rozegrany został tam turniej 119 FZ Forza Grand Prix Mielca w badmintonie w kategorii amatorów i weteranów. Wręcz rewelacyjnie spisali się w tym turnieju badmintoni¶ci z Nowej Dęby, którzy w tych zawodach zanotowali historyczny sukces. W kategorii "Old boys" w grze pojedynczej mężczyzn po bardzo dobrej grze zwyciężył 50 - letni Tadeusz Szczur, drugie miejsce wywalczył 49 - letni Jacek Tomasiewicz, a miejsce trzecie wywalczył najstarszy już od paru lat uczestnik mieleckich zmagań już 59 - letni (czas szybko płynie) Adam Bunio. Czwarte miejsce przypadło Mieczysławowi Sitko. Całe więc podium dla badmintonowych weteranów z Nowej Dęby. W grze podwójnej rozgrywanej tradycyjnie w formule open również rewelacyjna postawa nowodębian i znowu całe podium dla zawodników z Nowej Dęby. Po znakomitej pełnej dramaturgii grze zwyciężył najstarszy wiekowo w całej stawce rywali debel: Adam Bunio / Tadeusz Szczur, drugie miejsce wywalczyła para: Mieczysław Sitko / Jacek Tomasiewicz, a sensacyjnie miejsce trzecie wywalczyła kolejna para z Nowej Dęby: Sylwester Bunio / Mateusz Piekarz. W kategorii "Runners Up" bardzo dobre czwarte miejsce wywalczył nowodębianin Sylwester Bunio. O progu Nowego 2018 Roku był to historyczny wyczyn badmintonistów z Nowej Dęby na mieleckich kortach, albowiem w ci±gu 12 lat trwania tych mieleckich turniejów, żadnej ekipie nie udało się "ustrzelić" całego podium w dwóch kategoriach. Najlepszym zawodnikiem 119 FZ Forza okazał się nowodębianin Tadeusz Szczur, który dwa razy stan±ł na najwyższym stopniu podium. Na szczególne podkre¶lenie zasługuje również postawa najstarszego uczestnika tych zmagań, trenera badmintonistów Stali Nowa Dęba Adama Bunio, który dzięki temu, że dwa razy stan±ł na podium, ma już na swoim koncie w 12 - letniej historii trwania tych zawodów: 121 zwycięstw oraz 189 razy stawał na podium dla zwycięzców. Rekord, który trudno będzie pobić.
Warto też nadmienić, że od samego pocz±tku trwania turniejów w Mielcu, czyli od 12 lat, badmintonowi weterani i amatorzy z Nowej Dęby startuj± za własne pieni±dze. Serdeczne gratulacje i wielki szacunek za znakomit± promocję ¶rodowiska Miasta i Gminy Nowa Dęba na Podkarpaciu i poza jego granicami dla całej badmintonowej ekipy.