opcja1

     Login:   Hasło:  Pamiętaj mnie       |

Fantastyczne zakończenie roku 2017, roku złotego jubileuszu 50 - lecia w wykonaniu badmintonistów Stali Nowa Dęba
Napisane przez admin 02/01/2018 09:43     0 komentarzy ·   Bookmark and Share 360 czytań


Fantastyczne zakończenie roku 2017, roku złotego jubileuszu 50 - lecia w wykonaniu badmintonistów Stali Nowa Dęba


Fantastyczne zakończenie roku 2017, roku złotego jubileuszu 50 - lecia  w wykonaniu badmintonistów Stali Nowa Dęba.
W dwóch miastach Polski rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w badmintonie w różnych kategoriach wiekowych, z których młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba wracają aż z czterema medalami: trzema złotymi i jednym brązowym !!!
Fantastyczna sprawa, tego już dawno nie było :)

W Lubinie na Dolnym Śląsku swoje Mistrzostwa Polski rozgrywali między innymi młodzieżowcy i juniorzy młodsi.
Znakomicie spisali się w nich Beata Mycek i Jakub Suszyński w kategorii juniorów młodszych. W grze podwójnej juniorek młodszych pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzyń Polski na 2017 rok wywalczył debel: Beata Mycek (Stal Nowa Dęba) / Aleksandra Pająk (MKS Orlicz Suchedniów). Na dziewiątym miejscu uplasowała się para: Zofia Tomczyk (Stal Nowa Dęba) / Joanna Kosarycka (MKB Lednik Miastko).
W grze podwójnej juniorów młodszych trzecie miejsce i brązowy medal mistrzostw Polski na 2017 rok wywalczył debel chłopców Jakub Suszyński (Stal Nowa Dęba) / Adam Bibik (AZS UM Łódź)
W grze mieszanej na miejscu dziewiątym ex aequo uplasowały się mixty; Jakub Suszyński (Stal Nowa Dęba) / Arianna Biel (UKS Unia Bieruń) i Piotr Wiercigroch (KS Set Mazańcowice) / Beata Mycek (Stal Nowa Dęba).
W kategorii młodzieżowców na miejscu dziewiątym w grze pojedynczej mężczyzn uplasował się Szymon Malik (Stal Nowa Dęba). w grze podwójnej mężczyzn również na dziewiątym miejscu uplasował się debel Szymon Malik (Stal Nowa Dęba) / Paweł Lepianka (ABRM Lublin).
Warto podkreślić, że Beata w kończącym się roku 2017 zdobyła w maju srebrny medal mistrzostw Polski w deblu, a teraz sięgnęła po złoto w deblu z tą samą partnerką. Można śmiało powiedzieć, że Beata to w tej chwili jedna z najlepszych polskich badmintonistek o specjalności gry podwójne i mieszane.
Natomiast Kuba w tym roku sięga po drugi swój krążek. W Suwałkach w maju zdobył srebro w deblu młodzików, a teraz zdobył brąz w deblu już w kategorii juniorów młodszych.

W Kępnie w Wielkopolsce natomiast swoje mistrzostwa Polski rozgrywali między innymi juniorzy.
I w tych mistrzostwach znakomicie spisali się badmintoniści Stali Nowa Dęba,
a klasą dla siebie był Tymoteusz Malik, który w rewelacyjnym stylu wywalczył dwa złote medale i dwa tytuły mistrzowskie.
W grze podwójnej juniorów debel chłopców Tymoteusz Malik (Stal Nowa Dęba) / Robert Cybulski (UKS Unia Bieruń) jak przystało na siedemnasty debel świata juniorów rozniósł swoich rywali zdobywając po raz drugi w tym roku pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzów Polski.
Na miejscu dziewiątym uplasował się debel chłopców Rafał lejko (Stal Nowa Dęba) / Filip Matysiak (UKS Junior Wrzosowa).
W grze mieszanej pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzów Polski wywalczył mixt Tymoteusz Malik (Stal Nowa Dęba) / Aleksandra Ptak (ABRM Lublin). Na miejscu dziewiątym uplasował się mixt klubowy Stali; Rafał Lejko / Natalia Róg.
W grze podwójnej juniorek miejsce piąte wywalczył debel dziewcząt Natalia Róg (Stal Nowa Dęba) / Magdalena golenia 9UKS Orbitek Straszęcin).
Dzięki tak znakomitemu wynikowi Tymek Malik uznany został najlepszym polskim badmintonistą w kategorii juniorów w 2017 roku. Warto z wielką dumą i satysfakcją poinformować, że w kończącym się 2017 roku Tymek wywalczył trzy razy złoty medal i tytuł mistrza Polski oraz zdobył trzy brązowe medale w jednym roku. W sumie aż sześć medali w zawodach rangi mistrzostw Polski. Tego w Polsce w kategorii juniorów nikt jeszcze nie dokonał i tym samym ten młody utalentowany badmintonista Stali, a wychowanek UKS Trójka Tarnobrzeg przechodzi do historii polskiego badmintona.
To były rewelacyjne mistrzostwa Polski w wykonaniu nowodębian na zakończenie 2017 roku.
Tak więc badmintoniści Stali Nowa Dęba, podopieczni teamu trenerów:  Adama Bunio i Mateusza Czachora kończący się rok 2017, rok złotego jubileuszu 50 - lecia sekcji badmintona, uczcili najlepiej jak mogli to uczynić sportowcy. 
Zdobyli łącznie w 2017 roku na zawodach rangi mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych aż 19 medali: 6 złotych, 4 srebrne i 9 brązowych, a największą badmintonową gwiazdą Stali Nowa Dęba w tym roku był sześciokrotny medalista mistrzostw Polski, uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów w Indonezji, siedemnasty deblista świata w tej kategorii wiekowej, piętnaste miejsce z drużyną na świecie  - Tymoteusz Malik.
Wiele, bardzo wiele miejsc na podium na badmintonowych kortach w różnych miastach całej Polski na zawodach rangi Grand Prix Polski.
Mimo kadrowego osłabienia dobrze radzą sobie w rozgrywkach polskiej ekstraklasy badmintona, będąc jednocześnie jednym z najmłodszych zespołów ligowych w Polsce. Gra w ekstraklasie z najlepszymi polskimi i zagranicznymi badmintonistami przyniosła bardzo wymierne sukcesy w postaci gradu medali zdobytych na mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych.
Te wyniki mówią same za siebie.
W 50 - letniej historii sekcji badmintona rok 2017, to najlepszy jej rok pod każdym względem. 
Ten znakomity wynik sportowy zapisze się na trwałe w jej historii i trudno będzie go powtórzyć w najbliższej przyszłości, ale przecież przed następnymi pokoleniami badmintonistów z Nowej Dęby przynajmniej kolejne 50 lat dalszej działalności. 
Wielkie gratulacje i szacunek dla zawodników i ich trenerów, a także działaczy sekcji badmintona z Nowej Dęby za ten obfitujący w tak spektakularne sukcesy 2017 rok, rok złotego Jubileuszu 50 - lecia badmintona w Nowej Dębie.

25520143_950723595079408_226443372_n.jpg

IMG_2318.jpg

Na zdjęciach rewelacyjni badmintoniści  Stali Nowa Dęba, medaliści mistrzostw Polski w Lubinie i Kępnie, na czele ze swoją gwiazdą Tymoteuszem Malikiem.

Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Samorzšdowy Oœrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie Gmina Nowa Dęba


DEZAMET
DREBUD Profund Sp. z o.o.Wszelkie prawa zastrzeżone przez StalNowaDeba.pl | Projekt: Konfis | 6,243,469 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.