opcja1

     Login:   Hasło:  Pamiętaj mnie       |

Badmintonista Stali Nowa Dęba Tymoteusz Malik jedzie na Mistrzostwa Świata Juniorów do Indonezji
Napisane przez admin 28/09/2017 16:44     0 komentarzy ·   Bookmark and Share 258 czytań
Badmintonista Stali Nowa Dęba Tymoteusz Malik jedzie na Mistrzostwa Świata Juniorów w badmintonie do Indonezji


Fantastyczna i wręcz sensacyjna wiadomość dotarła na Podkarpacie do siedziby MKS "Stal" Nowa Dęba z Warszawy z Polskiego Związku Badmintona.

Otóż 18 - letni badmintonista Tymoteusz Malik wychowanek UKS Trójka Tarnobrzeg, a w chwili obecnej zawodnik Stali Nowa Dęba, otrzymał powołanie do reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwa Świata Juniorów, które w dniach 16 - 22.10.2017r. rozegrane zostaną w Azji w dalekiej Indonezji w miejscowości Yogyakarta.
Jest to chwila historyczna, bo po 22 latach, kiedy to na Mistrzostwach Świata Juniorów, które rozgrywane były w Danii wystąpił pierwszy badmintonista Stali Nowa Dęba Dawid Powęzka, drugi badmintonista Stali Nowa Dęba, tym razem Tymoteusz Malik dostępuje zaszczytu reprezentowania naszego kraju na najważniejszych zawodach dla juniorów, jakimi są Mistrzostwa Świata.

To również wielka satysfakcja dla pierwszego trenera, a jednocześnie taty Tymka Piotra Malika, który swojego syna tak pozytywnie badmintonem zainspirował w wieku 7 lat oraz dwójki trenerów Stali Nowa Dęba: Adama Bunio i Mateusza Czachora, którzy talent Tymka szlifowali od najmłodszych lat na różnego rodzaju konsultacjach i obozach szkoleniowych kadry wojewódzkiej Podkarpacia, a w chwili obecnej prowadzą go wspólnie na treningach klubowych Stali, na które to dojeżdża regularnie z Tarnobrzega do Nowej Dęby.

Warto dodać, że Tymek w tym roku wywalczył aż 4 medale w zawodach rangi mistrzostw Polski Juniorów. Na początku tego roku w Bieruniu na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorów wywalczył 2 brązowe medale w grze podwójnej i w grze mieszanej, natomiast w kwietniu na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w Lublinie wywalczył upragniony złoty medal i tytuł mistrza Polski w grze podwójnej juniorów wspólnie z Robertem Cybulskim (UKS Unia Bieruń) oraz medal brązowy w grze mieszanej wspólnie z Aleksandrą Ptak (UKS Siódemka Świebodzin).
W Indonezji Tymek wystąpi w grze pojedynczej, w grze podwójnej wspólnie ze swoim stałym partnerem Robertem Cybulskim (UKS Unia Bieruń) oraz w grze mieszanej wspólnie z Izabelą Pajek (MKS Orlicz Suchedniów).
To wielki sukces badmintonowej podkarpackiej myśli szkoleniowej.

Po 7 miejscu w badmintonowej ekstraklasie zespołu ligowego badmintonistów Stali Nowa Dęba, 14 medalach zdobytych przez badmintonistów do tej pory w tym roku na zawodach rangi mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, to najwspanialsze jakie można było sobie wymarzyć, uczczenie złotego jubileuszu 50 - lecia istnienia sekcji badmintona w środowisku Nowej Dęby, która w 2017 roku przypada.

Oczywiście Tymkowi życzymy jak najlepszego występu w Indonezji !

tymemalik.jpg

Na zdjęciu uczestnik Mistrzostwa Świata Juniorów w badmintonie w Indonezji badmintonista Stali Nowa Dęba Tymoteusz Malik


Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Samorzšdowy Oœrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie Gmina Nowa Dęba
DEZAMET

DREBUD Profund Sp. z o.o.
BEGG Sp. z o.o.


Wszelkie prawa zastrzeżone przez StalNowaDeba.pl | Projekt: Konfis | 5,616,105 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.